Krótkoterminowe czy długoterminowe pożyczki? Wybierz z głową!
Zawsze warto polegać na odłożonych wcześniej oszczędnościach. Są jednak sytuacje, w których pożyczka staje się niezbędna. Z różnych powodów. Czasem chodzi o naprawienie lub wymianę sprzętów, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Kiedy indziej o zainwestowanie w coś, na co normalnie trzeba by odkładać miesiącami. Pytanie jednak brzmi: jak wybrać pożyczkę odpowiednią dla własnych potrzeb?
2016-11-23, 11:27

Oceń kiedy możesz spłacić pożyczkę

Niezależnie od tego, czy pożyczka będzie na kilkaset złotych, czy na kilka tysięcy, dokonaj rzetelnej oceny tego, jaką część swojego budżetu będziesz w stanie każdego miesiąca przeznaczać właśnie na jej spłatę.

Uwzględnij przy tym możliwość pojawienia się niespodziewanych wydatków. To ważne, gdyż zapewni Ci to płynność dokonywania spłat – ta zaś będzie miała znaczenie dla Twojej historii kredytowej, jeśli w przyszłości ponownie będziesz myśleć o pożyczce. Oczywiście nie musisz popadać w skrajności, spłata 300 złotych raczej nie zajmie kilku lat. Jakiś margines błędu warto jednak posiadać.

Uzbroiwszy się w tą wiedzę możesz bezpieczniej oszacować liczbę rat, na które możesz rozłożyć całość spłaty.

Kiedy sprawdzają się pożyczki krótkoterminowe?

Na pożyczki krótkoterminowe najczęściej decydują się osoby, w których mieszkaniu na przykład uległy uszkodzeniu sprzęty AGD. Pralka uległa awarii,, a naprawa pochłonie kilkaset złotych, których aktualnie brak na koncie? A może lodówka „wyzionęła ducha”?

Oczywiście problemy z AGD nie są jedynymi przykładami. Równie dobrze może chodzić o zepsucie się niezbędnego do pracy komputera, czy konieczność dokonania poważnych napraw w samochodzie, którym dojeżdżasz do miejsca zatrudnienia.

Tego typu sytuacje zazwyczaj wiążą się z nagłym wydatkiem od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli masz absolutną pewność, że jesteś w stanie pokryć ten wydatek w ciągu kilku tygodni, ale na przykład musisz poczekać na wypłatę (podczas gdy sam sprzęt potrzebny jest w zasadzie natychmiast…), rozwiązaniem może okazać się pożyczka krótkoterminowa.

Pożyczki tego typu zazwyczaj udzielane są przez Kredito24  na czas od siedmiu dni do miesiąca. Wybierając termin spłaty pamiętaj jednak o ewentualnych przeszkodach w postaci na przykład opóźnionego przelewu z pensją. Nawet jeśli nigdy do tej pory tak się nie zdarzało, warto mieć na względzie tego typu sytuacje.

Kiedy stawiać na pożyczki długoterminowe?

W przeciwieństwie do pożyczek krótkoterminowych, długoterminowe dotyczą poważniejszych wydatków, których spłata siłą rzeczy rozkłada się w czasie na wiele miesięcy, a nawet na kilka lat.

Dobrym przykładem może być remont generalny, zwłaszcza, gdy łączy się on z wymianą drzwi, opłytkowaniem podłogi, a nawet zastąpieniem starych mebli nowymi. Innym przykładem może być zakup samochodu albo inwestycje związane z chociażby wymianą ogrzewania w domu. Każda z tych sytuacji wiąże się z poważnymi wydatkami, które trudno zrealizować bez skorzystania z wsparcia w postaci pożyczki.

Również w tym przypadku warto ocenić czas, w jakim będziesz w stanie dokonywać spłat. Fakt rozłożenia na większą liczbę rat daje też pewne możliwości w zakresie dopasowania wysokości rat warto przy tym uwzględnić ewentualność zmiany własnego statusu, np. związanego z miejscem pracy).

Również w tym przypadku najłatwiejszą drogą uzyskania pożyczki będzie skorzystanie z Monedo Now, w którego przypadku możesz ubiegać się o kwoty od 300 do 10000 złotych na okres od 3 miesięcy do 3 lat – łatwo więc dopasować wielkość i liczbę rat do własnych potrzeb i możliwości.

Źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/twoje-finanse/a/krotkoterminowe-czy-dlugoterminowe-pozyczki-wybierz-z-glowa,11484930/

KONTAKT / AUTOR
Maciej Repeć
Interim Head of Marketing
Kreditech Polska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.