Oceń kiedy możesz spłacić pożyczkę
Niezależnie od tego, czy pożyczka będzie na kilkaset złotych, czy na kilka tysięcy, dokonaj rzetelnej oceny tego, jaką część swojego budżetu będziesz w stanie każdego miesiąca przeznaczać właśnie na jej spłatę.
Uwzględnij przy tym możliwość pojawienia się niespodziewanych wydatków. To ważne, gdyż zapewni Ci to płynność dokonywania spłat – ta zaś będzie miała znaczenie dla Twojej historii kredytowej, jeśli w przyszłości ponownie będziesz myśleć o pożyczce. Oczywiście nie musisz popadać w skrajności, spłata 300 złotych raczej nie zajmie kilku lat. Jakiś margines błędu warto jednak posiadać.
Uzbroiwszy się w tą wiedzę możesz bezpieczniej oszacować liczbę rat, na które możesz rozłożyć całość spłaty.
Kiedy sprawdzają się pożyczki krótkoterminowe?
Na pożyczki krótkoterminowe najczęściej decydują się osoby, w których mieszkaniu na przykład uległy uszkodzeniu sprzęty AGD. Pralka uległa awarii,, a naprawa pochłonie kilkaset złotych, których aktualnie brak na koncie? A może lodówka „wyzionęła ducha”?
Oczywiście problemy z AGD nie są jedynymi przykładami. Równie dobrze może chodzić o zepsucie się niezbędnego do pracy komputera, czy konieczność dokonania poważnych napraw w samochodzie, którym dojeżdżasz do miejsca zatrudnienia.
Tego typu sytuacje zazwyczaj wiążą się z nagłym wydatkiem od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli masz absolutną pewność, że jesteś w stanie pokryć ten wydatek w ciągu kilku tygodni, ale na przykład musisz poczekać na wypłatę (podczas gdy sam sprzęt potrzebny jest w zasadzie natychmiast…), rozwiązaniem może okazać się pożyczka krótkoterminowa.
Pożyczki tego typu zazwyczaj udzielane są przez Kredito24 na czas od siedmiu dni do miesiąca. Wybierając termin spłaty pamiętaj jednak o ewentualnych przeszkodach w postaci na przykład opóźnionego przelewu z pensją. Nawet jeśli nigdy do tej pory tak się nie zdarzało, warto mieć na względzie tego typu sytuacje.
Kiedy stawiać na pożyczki długoterminowe?
W przeciwieństwie do pożyczek krótkoterminowych, długoterminowe dotyczą poważniejszych wydatków, których spłata siłą rzeczy rozkłada się w czasie na wiele miesięcy, a nawet na kilka lat.
Dobrym przykładem może być remont generalny, zwłaszcza, gdy łączy się on z wymianą drzwi, opłytkowaniem podłogi, a nawet zastąpieniem starych mebli nowymi. Innym przykładem może być zakup samochodu albo inwestycje związane z chociażby wymianą ogrzewania w domu. Każda z tych sytuacji wiąże się z poważnymi wydatkami, które trudno zrealizować bez skorzystania z wsparcia w postaci pożyczki.
Również w tym przypadku warto ocenić czas, w jakim będziesz w stanie dokonywać spłat. Fakt rozłożenia na większą liczbę rat daje też pewne możliwości w zakresie dopasowania wysokości rat warto przy tym uwzględnić ewentualność zmiany własnego statusu, np. związanego z miejscem pracy).
Również w tym przypadku najłatwiejszą drogą uzyskania pożyczki będzie skorzystanie z Monedo Now, w którego przypadku możesz ubiegać się o kwoty od 300 do 10000 złotych na okres od 3 miesięcy do 3 lat – łatwo więc dopasować wielkość i liczbę rat do własnych potrzeb i możliwości.